OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                     

                   

                   NIEDZIELA – XI Zwykła – 16.06.2024 r.

 

  1. Wczoraj w Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia został ogłoszony błogosławionym
  2. MICHAŁ RAPACZ. Urodził się 16.09.1904r we wsi Tenczyn k/ Myślenic –zamordowany przez bojówkarzy komunistycznych z 11na12 maja 1946r w lesie na terenie parafii Narodzenia NMP w Płokach w Archidiecezji Krakowskiej.

 

  1. Od poniedziałku do piątku służba liturgiczna naszej parafii wspólnie z ks. Jakubem wyjeżdża na wycieczkę na południe Polski. M. in. będą w Parku Rozrywki w Zatorze, w Ojcowskim Parku Narodowym, zwiedzą obóz zagłady w Oświęcimiu, Wadowice i Kraków.

 

  1. W czwartek 20 czerwca przypada 20 rocznica konsekracji naszego kościoła, ktorej dokonał Ks. Abp Henryk Muszyński. Biuro parafialne tego dnia będzie nieczynne.

 

  1. Msze św. w tygodniu zarówno poranne jak i wieczorne odprawiane będą w kaplicy. Natomiast spowiadamy pół godz. przed Mszami św. w kościele.

 

  1. Nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy św.

 

  1. W związku z kończącym się rokiem szkolnym zachęcamy uczniów i ich rodziców a także nauczycieli i wychowawców do modlitwy dziękczynnej.  Niech szczególną okazją ku temu będzie udział we Mszach św. w przyszłą niedzielę.

 

  1. Tomasz Krzysztofiak, Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 16 czerwca br. rozpoczyna się proces przyjmowania kandydatów do seminarium, pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej, którzy formację do kapłaństwa odbywać będą w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu. Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt pod numerem telefonu: 783 487 669. Niezbędne informacje można uzyskać na stronie internetowej www.pwsd.archidiecezja.pl lub u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania. Wytrwale prośmy o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość życia dla kapłanów. Jednocześnie ks. Rektor informuje, że w dniach 21-23 czerwca br. organizowane są w murach Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej

 

                  Na 13 lipca organizujemy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Oborach.

                  Koszt 70zł. Wyjazd o godz. 7/30 z parkingu przy kościele.

                  Zapisy: Jadwiga Szczepańska tel. 726 171 625, Mieczysława Błaszak tel. 692 623 575

                  Dziękujemy za ofiary na cele parafialne także te wpłacane na konto

                  Nr konta 18 8167 0008 0000 1889 2000 0001

               W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana

               śp. Grzegorz Markowicz i Grzegorz Przybyła oraz Ks. Kanonik Tadeusz Zabłocki w Solcu Kuj.

               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .

159653total visits,71visits today